top of page
sterilizasyon-ve-dezenfeksiyon-egitimi-ve-sertifikasi-kursevim.jpeg

STERİLİZASYON

Hastalarımızda kullanılacak her türlü aletin dezenfeksiyon ve sterilizasyonuna önem vermekteyiz.
Hastalarımızın ve kendi sağlığımız bizim için çok önemlidir. Temiz, ve steril şartlar altında tedavi olmak her hastanın hakkıdır. Bu yüzden dezenfeksiyon ve sterilizasyon işlemini her hasta ve her tedavi seansında ayrı ayrı uygulamaktayız.
Kullandığımız bütün el aletleri, frezler, kanal aletleri ve cerrahi malzemeleri öncelikle hemen dezenfektan solüsyonun içerisine koyarak dezenfekte etmekteyiz. Kliniğimizde tüm bakterilere, virüslere (Hepatit, AİDS, Tüberküloz v.s.) ve bunların sporlarına etkili bir dezenfektan kullanılmaktadır. Gün içinde dezenfekte olan aletler yıkanıp durulanır daha sonra sterilizatör de sterilize edilir.
Kliniğimizde tedavi sırasında hekimlerimiz ve yardımcı personelimiz eldiven maske ve koruyucu gözlük kullanmaktadırlar.
Tedavi sırasında kullanılan, hava su şırıngası, başlıklar ve tüm yüzeyler, hepatit, AİDS, tüberküloz vb. virüslere ve bakterilere etkili yüzey dezenfektanı ile silinip temizlenmektedir.
Çapraz enfeksiyonu önlemek için tek kullanımlık ürünleri tercih ediyoruz. Eldiven, hasta önlüğü, plastik bardak, enjektör, anestezi için iğne uçlar, tükürük emici gibi tek kullanımlık ürünleri her kullanımdan sonra hemen çöpe atıyoruz.
Kliniğimize girişte hastalarımızdan ve refakatçilerinden  galoş giymelerini rica etmekteyiz.
Hastalarımızın sağlığı için gereken titizliği büyük bir özenle gösteriyoruz.

bottom of page